27. listopadu 2015

Již devátá štěňátka se v našem útulku narodila 14. listopadu 2015 fence Bibince.

27. října 2015

Již osmá štěňátka se v našem útulku narodila 22. října 2015 fence Hedvice.

23. února 2015

Krátkodobé omezení provozu útulku. V týdnu od 23. února 2015 bude náš psí útulek z provozních důvodů uzavřen pro návštěvy veřejnosti. Předpokládáme, že útulek bude veřejnosti opětovně otevřen od 1. března 2015. Přesný termín upřesníme. Zájemcům o návštěvu našeho psího útulku se tímto omlouváme.

8. prosince 2012

Před pěti lety, začátkem prosince 2007, začal ve Strakonicích fungovat náš útulek pro psy. Na toto období vzpomíná ve Strakonickém deníku tehdejší vedoucí útulku pan Emil Cedl.

10. až 24. listopadu 2011

Strakonický deník - On-line rozhovor s vedoucí útulku pro psy ve Strakonicích. Zajímá Vás, jak si útulek poradí s naplněnou kapacitou velkých kotců? Komu by nikdy nedala psa do adopce? Chcete vědět něco ohledně chovu psů? Na Vaše otázky bude odpovídat vedoucí útulku pro psy ve Strakonicích paní Alexandra Auterská ve čtvrtek 24. listopadu 2011 od 10 hodin.

2. června 2011

Ve čtvrtek 2. června 2011 v Útulku proběhla malá slavnost, neboť pes Normen nalezl domov v našem útulku jako tisící pes. Této malé slavnosti se zúčastnili i představitelé obou spolupracujících měst Strakonic a Písku.

12. dubna 2010

Pan Emil Cedl, Kynolog a vedoucí útulku, odešel do důchodu.

14. prosince 2009

Strakonická televize - Článek a reportáž o druhém výročí otevření strakonického psího útulku najdete zde .

20. října 2009

Strakonická televize - Článek a reportáž o natáčení dalšího dílu pořadu České televize Chcete mě? s Martou Kubišovou ve strakonickém psím útulku najdete zde . Záznam tohoto pořadu ČT2 z 22. října 2009 naleznete zde.

18. února 2009

Strakonický deník - On-line rozhovor s vedoucím útulku pro psy ve Strakonicích. Zajímá Vás, jak můžete získat psa z útulku? Jak se dovedou lidé chovat ke psům? Chcete vědět něco ohledně chovu psů? Na Vaše otázky bude odpovídat vedoucí útulku pro psy ve Strakonicích pan Emil Cedl v pátek 20. února 2009 od 11 hodin. Tento on-line rozhovor a možnost klást dotazy najdete zde .

18. ledna 2009

Dnešního dne se nám v útulku narodila první štěňátka. Již za několik dní budete moci sledovat na těchto stránkách jejich další bytí mezi námi. Reportáž Strakonické televize o této události je zde .

Červenec, srpen 2008

Práce na výsadbě zeleně byly dokončeny a Útulek může vítat své návštěvníky v celé své kráse. V polovině srpna zde proběhlo natáčení části pořadu České televize "Chcete mě?" s panem Srstkou. Pořad pak byl vysílán 3. září 2008. Záznam pořadu zde.

Pondělí, 25. února 2008

V tento den se sešli v útulku představitelé provozovatele útulku, zainteresovaných odborů Městského úřadu Strakonice, veterinární správy, generálního dodavatele stavby Útulku a dalších státních orgánů k závěru kolaudačního řízení výstavby Útulku pro psy ve Strakonicích. Až na několik drobných stavebních nedodělků, které budou v dohledné době odstraněny, byl celý areál Útulku shledán schopným trvalého provozu.

Středa, 23. ledna 2008

Představitelé měst Strakonic a Písku se přišli podívat, jak pokračuje výstavba útulku a také na jeho provoz. Za město Strakonice zde byl starosta, Ing. Vondrys, za město Písek zde byla místostarostka, Mgr. Rambousová, a vedoucí odboru ŽP, Ing. Šatra. Krátce se zde zastavili i velitelé městské policie ve Strakonicích, Písku a Prachaticích. S provozem útulku je seznámil ředitel Technických služeb Strakonice, Ing. Němejc, a vedoucí útulku, pan Cedl. Během jejich návštěvy pracovnice útulku předaly do adopce dalšího obyvatele - fenku německého ovčáka Katrinu, která jim během svého pobytu velmi přirostla k srdci.

Leden 2008

Stavební práce na dokončování útulku se blíží ke konci, k jeho oficiálnímu otevření na konci ledna 2008. V provozu je již provozní budova útulku, bylo doplněno 5 venkovních kotců. Připravuje se asfaltování zpevněných ploch. Do útulku přicházejí noví psi, jiní z útulku odchází k adopci k novým majitelům či se vrací ke svým původním majitelům.

následující